5 דרכים לשדרג את המרפסת שלכם

ישראלים אוהבים מרפסות, ובצדק,  מרפסת היא הרחבה של הבית שמאפשרת לכם לעשות דברים שלא ניתן לעשות בתוך הבית, כמו ליהנות מהשמש וממשב האוויר או לעשות על האש. אם יש לכם מרפסת קטנה או מרפסת גדולה, ישנן דרכים שונות לשדרג את החלל הזה כדי למקסם את הפוטנציאל שלה. במאמר זה נבחן חמש דרכים כאלה.

בטן-גב במרפסת

התחילו בשדרוג אופציית הישיבה במרפסת שלך כדי ליצור אווירה נעימה ומזמינה. בחר כסאות נוחים, הדום, שולחן קפה בגובה הנכון וכל רהיט שישפר את זמן השיבה שלכם. ניתן גם להשלים את המראה עם כריות בצבעים מרהיבים. 

תאורת חוץ

תאורה נכונה תמיד משדרגת כל חלל, ובטח שאת המרפסת. ובטח שבלילה. נורות ופנסים יכולים ליצור באופן מיידי אווירה חמימה וקסומה. בחרו בנורות לא בוהקות מדי בגוון צהוב וחם כדי ליצור זוהר נעים ומזמין. בנוסף, שקלו להוסיף נרות או נרות LED ללא להבות למגע של אלגנטיות ושלווה במהלך הערב.

אדנית למרפסת

אחת הדרכים הקלות ביותר לשדרג את המרפסת היא באמצעות שילוב אדניות למרפסת. מיכלים צדדיים אלה לא רק מוסיפים יופי לחלל שלך אלא גם מאפשרים לך ליהנות מפעילות חדשה – גינון. בחרו אדניות למרפסת המתאימות לגודל ולקונספט בו בחרתם עבור עיצוב המרפסת שלכם. מפרחים יפיפיים ועד עשבי תיבול טריים או אפילו גינת ירק קטנה, אדניות למרפסת יכולות להכניס חיים ורעננות לחלל החיצוני שלך.

שמירה על הפרטיות

אם אתם רוצים יותר פרטיות במרפסת שלכם, התקינו מיסוכים שונים, כיסויים והצללות. אלה יכולים להיות בצורת צמחים, מסכי במבוק או וילונות בד. כיסויים אלה לא רק מגנים עליכם מעיניים סקרניות אלא גם יוצרים תחושה של הסתגרות ושלווה. בחרו חומרים וצבעים המשלימים את האסתטיקה של המרפסת שלכם תוך הבטחת פרטיות מיטבית.

שטיח ועיצוב חוץ

מה דעתכם על הוספת שטיח חיצוני? שטיח חיצוני מוסיף מיידית חמימות למקום ועשוי לקבוע את קונספט העיצוב בשל מרכזיותו. בחרו שטיח עמיד בפני מזג אוויר שיכול לעמוד בתנאי חוץ. בנוסף, שלבו אלמנטים דקורטיביים כמו כריות, פנסים או יצירות אמנות כדי להתאים אישית את המרפסת שלך ולגרום לה לשקף אתכם.

שדרוגים הללו, כולם או חלקם, יהפכו את המרפסת שלכם לחלל חיצוני נעים, יפה ופונקציונלי.  אז נצלו את ההזדמנות לשדרג את המרפסת שלכם וליצור מרחב שליו ומזמין שבו תוכלו להירגע, לארח ולהתחבר לטבע. קחו השראה מהרעיונות הנ”ל ואפשר למרפסת שלכם להפוך לשגרירת הבית, המשקפת את הסגנון שלכם ומספקת מקלט חיצוני מענג.